Youmiko- La Paloma- tancerka i doświadczony nauczyciel flamenco, założycielka Peńa Flamenca La Paloma.

Tańcem flamenco zajmuje się od 2003 roku. Układa lub tańczy choreografie, które są wyzwaniem dla niej samej. Pokłady energii i pasja do flamenco są w niej niewyczerpane. Swoim zaangażowaniem zaraża uczennice i widzów na pokazach. Jest cenioną instruktorką czego dowodem jest spore grono wiernych uczennic i środowisko flamenco, które tworzy. Naukę tańca flamenco prowadziła od 2009 roku w trójmiejskich szkołach tańca.
Jest założycielką klubu PEŃA FLAMENCA "LA PALOMA" który tworzyła wraz z tancerkami
i swoimi uczennicami od 2008 roku. Dziś jest to pokaźna i aktywna grupa fascynatów kulturą flamenco. Jest popularyzatorką kultury hiszpańskiej i sztuki flamenco, co wypełnia m.in. poprzez organizowanie licznych fiest i pokazów flamenco oraz organizowanie aktywnych form relaksu dla kobiet i zabawy dla dzieci. Jest organizatorką Festiwalu Flamenco w Sopocie i obozu "Wakacje Flamenco w Sopocie". Organizuje pokazy, tablao flamenco, koncerty, fiesty, rozmaite aktywności, konwenty, warsztaty tańca i śpiewu wraz z innymi tancerzami, muzykami, znakomitymi artystami flamenco z Polski i Hiszpanii. Obecnie prowadzi zajęcia tańca flamenco w Peńa Flamenca "La Paloma" w Sopocie w Instytut Spraw Wszelakich oraz warsztaty twórcze i taneczne dla dorosłych i dzieci  w placówkach edukacyjnych i szkolnych, na eventach i w ośrodkach szkoleniowych. 


Każdego roku miesiąc lub dwa spędza w Hiszpanii aby stale doszkalać się u źródeł w stolicy i kolebce flamenco w Sevilli. Najdłużej uczyła się w Academia de Baile Flamenco- Manuel Betanzos, Escuela de Baile Flamenco Angela Atienzy i Academia de baile Alicia Marquez.
Corocznie bierze udział w szkoleniach flamenco w ramach Miedzynarodowego Festiwalu Flamenco w Jerez de la Frontera. Posiada certyfikaty świadczące o ukończeniu profesjonalnych szkoleń u znamienitych profesorow m in Manuel Betanzos, Manuel Lińan, Leonor Leal.
Brała kilkumiesięczne lekcje indywidualne u Yasaray Rodriguez, Rocio Marin oraz uczyła się w szkołach u innych znanych profesorow takich jak Alicia Marquez, Pilar Ogalla, Jose Maldonado, Guadalupe Torres, Rafael Campallo. Stepu flamenco uczyła się m.in.
u cygańskiego charyzmatycznego mistrza tańca Juana de los Reyes w Sevilli. Lekcje kastanietów pobierała u Moniki Hidalgo. Dawniej poszukując tanecznego wyrazu przez kilka lat tańczyła też tribal dance i taniec orientalny Belly Dance. Flamenco jednak jest pasją wynikającą z jej fascynacji, angażuje emocje, umysł i interesuje ją w każdym aspekcie. Dlatego też uczy się śpiewu flamenco. Najważniejszymi nauczycielami śpiewu są Jesus Sallabera Molina, Ana Rosa i Magda Navarrete i Aniela Mikucka.


W 2014 r wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Feta w Gdańsku gdzie współtworzyła z grupą muzyków, tancerzy i aktorów polsko hiszpański spektakl "Anda Compańa Repente". W tym samym spektaklu cieszącym się uznaniem widzów wystąpiła ponownie w 2015 w Teatrze Leśnym w Gdańsku.
W 2016 r. wzięła udział w polsko- hiszpańskim spektaklu Opery Wrocławskiej "Zarzuela- Hiszpańska Noc z Carmen". Było to megawidowisko w którym wystąpiła u boku hiszpańskiego zespołu flamenco z Madrytu Cia.Iberica de Danza, orkiestry, chóru, baletu i solistów Opery Wrocławskiej oraz zespółu Teatru Zarzuela z Madrytu. W spektaklu wzięły udział najlepsze, wybrane tancerki flamenco z Polski.
Współorganizowała sopocki Festiwal Streets of Spain a także występowała  na jego obu edeycjach 2016 i 2017 wraz ze swoją grupą flamenco La Paloma.

Jej szkoła Peńa La Paloma została doceniona za aktywną działalność kulturalną i wybrana przez Polską Filharmonię Kameralną do współpracy przy 7 Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Sopot Classic 2017, gdzie wraz z grupą flamenco La Paloma wystąpiła w Operze Leśnej. 

Brała udział w licznych pokazach tańca flamenco. W spektaklu "Czarodziejski Kwiat" oraz w koncertach FlamencoARTE w Warszawie, występuje na tablao w Berlinie, Warszawie i Olsztynie oraz w Sopocie na tablao którego sama jest organizatorką w Peńa Flamenca La Paloma.
PEŃA FLAMENCA LA PALOMA SOPOT ul. 3 maja 69c   tel. 791 606 222      email: flamencolapaloma@gmail.com