Peńa Flamenco La Paloma

  Oferuje lekcje tańca na WSZYSTKICH POZIOMACH ZAAWANSOWANIA.

MOŻLIWE SĄ LEKCJE PRYWATNE!!
Organizujemy też warsztaty śpiewu, tańca, palmasu, cajonu i gitary, lekcje hiszpańskiego "Hiszpański Śpiewająco"
a latem Wakacje z Flamenco w Sopocie z artystami hiszpańskimi i polskimi. 
 

W ciągu roku Peńa Flamenca La Paloma organizuje regularne fiesty, tablao flamenco (koncerty na żywo artystów profesjonalnych) i pokazy uczennic.

PLAN ZAJĘĆ i poziomy nauczania


LEKCJE FLAMENCO 
 

Zajęcia dla pań i panów na WSZYSTKICH POZIOMACH ZAAWANSOWANIA bez względu na wiek, gibkość 
i wagę ciała, kondycję oraz doświadczenie taneczne. Wystarczy pozytywne nastawienie do życia, silna wola i 100% frewencji oraz miłość do hiszpańskich rytmów, aby zostać tancerzem w jeden rok:)) Flamenco to nie jest zwykły taniec, ani sam tylko taniec. To sposób życia i pasja która wciąga na zawsze sprawiając, że nasze życie staje się bardziej kolorowe. Jeśli je pokochasz możesz rozwijać pasję i tańczyć do późnej starości. 
    To ważne, żeby znaleźć czas na taniec, przyjemności i mieć jakąś odskocznię od codzienności. Jeśli chcesz rozwijać się możesz też wystąpić  na naszych fiestach i pokazach; zupełnie bez tremy. Jeśli chcesz po prostu tańczyć z radością, zrobić coś dla zdrowia i ciała, zapisuj się do nas! 
Atmosfera jest tu luźna, fiestowa i przyjazna. 

Zajęcia prowadzi Youmiko La Paloma- doświadczona i ceniona instruktorka, założycielka klubu PEŃA FLAMENCA "LA PALOMA" w Sopocie. Więcej info w zakładce BIO i WYDARZENIA.

 

Zapisy proszę kierować na maila: flamencolapaloma@gmail.com.
Na wszystkie pytania z przyjemnością odpowiemy.
Proszę śmiało dzwonić na

nr 791 606 222


 

"Fascynacja flamenco zaczęła się od tego, kiedy zrozumiałam, że nie ta kobieta jest najpiękniejsza w sali, która ma nienaganną sylwetkę i urodę modelki, a ta która emanuje wdziękiem, kobiecością, błyskiem w oku i energią; porusza się i z dumą "nosi" swoje ciało bez względu na jego gabaryty
i krągłości brzucha czy bioder. Bryluje w tańcu i towarzystwie, wyraża emocje, potrafi zażartować
i w sposób śmiały rozmawiać"
"Flamenco pomogło mi przetrwać trudne chwile, pogodzić się ze stratą i smutkiem. Nauczyło też pewności i dystansu do siebie oraz do rzeczy, które mnie otaczały, a także zrozumieć czym jest szczęście. Dało mi wolność, choć zabrało większość czasu i pieniędzy. Ale są to najlepiej wydane pieniądze.

Częste podróże do Hiszpanii dają mi wiele radości i za każdym razem przypominają, 
że najważniejsze w życiu to dobrze je przeżyć"
 – opowiada instruktorka flamenco Youmiko La Paloma
 

 

 Informacje dla początkujących:
 

 

Jeśli chcesz spróbować lekcji flamenco, możesz to zrobić od zaraz.

Na pierwsze zajęcia nie trzeba mieć specjalnych strojów. Wystarczą wygodne spodnie i bawełniana koszulka. Panie zwykle lepiej czują się w spódnicy, szczególnie w szerokiej, którą można użyć w tańcu. Spódnica jest bardzo wdzięczna i komfortowa ale nie jest konieczna na początek. Można też wypożyczyć gratis w szkole.  Ważne aby założyć wygodne buty, takie które nie spadają z pięt, na stabilnym obcasie ok 1- 6 cm. Nie powinny to być klapki ani wysokie szpilki. Najlepsze są niewysokie pantofle które stukają dla pań i męskie buty (nie adidasy) dla panów.


Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać taniec flamenco oraz pragną wprowadzić się we wspaniały nastrój, doświadczyć czegoś niecodziennego, odreagować sprawy codzienne i zrobić coś dla swojego zdrowia. Także dla tych którzy nigdy nie tańczyli. 
Na naszych zajęciach będziemy mieć możliwość poznania najprostszych kroków i stepów, nauczymy się koordynować ciało jednocześnie poruszając rękoma i stopami, poćwiczymy palmas i pitas (klaskanie i pstrykanie w rytm muzyki). Poprzez taniec spróbujemy dać wyraz własnej naturalnej ekspresji.   Nie ma się czego krępować! Człowiek tańczy od zarania ludzkości. 
To wspaniały sposób, by wyrazić uczucia, oczyścić psychikę z niepotrzebnych emocji. Taniec daje również liczne i zaskakujące korzyści zdrowotne. Gdy tańczymy flamenco – pracuje całe ciało. Ten taniec łączy ćwiczenia aerobowe z wysmukleniem figury, wzmacnia kręgosłup, gdyż wymusza prostą pozycję pleców i wypchnięcie klatki piersiowej – to eksponuje biust i naturalnie pogłębia nasz oddech. Organizm pobiera więcej tlenu i szybciej się oczyszcza. Taniec pomaga również rozładować stresy i wyrażać emocje, a to wszystko ma ogromny wpływ na nasze ciało. Flamenco nie jest tylko samym tańcem. To bogactwo emocji ujęte w karby skomplikowanych rytmów. 
To również śpiew, stukot obcasów i palmas (klaskanie). Na zajęcia regularnie przychodzą ludzie, którzy chcą się wyciszyć, odreagować stresy i frustracje, którzy walczą z depresją, szukają źródeł radości i pragną lepiej poznać samych siebie. Do tego, że taniec pomaga zachować kondycję, chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Wiadomo, że pracują wtedy wszystkie mięśnie, a oddech staje się głębszy i poprawia krążenie krwi. Organizm spala kalorie, ciało poci się wydalając toksyny i zmniejsza się napięcie mięśni. Po czasie stajemy się mniej „sztywni”, odchodzą bóle i skurcze. Nasze ruchy stają się bardziej skoordynowane, pełne gracji i harmonii. Taniec często bywa także afrodyzjakiem, pobudza bowiem energię seksualną. 

 


ADRESY:

Sala ćwiczeń

SOPOT ul. 3 maja 69c w budynku Instytutu Spraw Wszelakich przy Kart Center niedaleko SKM Sopot-Wyścigi.  

Świetnie skomunikowana, blisko SKM Sopot Wyścigi, pętla trolejbusowa i bezpośredni dojazd autobusem. 

2 ŻABIANKA ul. Subisława 37 Body Club przy SKM Żabianka i kortach tenisowych, łatwy dojazd również autobusem 148 i tramwajami- przystanek Subisława.

W pobliżu obydwu sal są liczne darmowe miejsca parkingowe i ścieżka rowerowa. 

 

 

ZAPISY     email: flamencolapaloma@gmail.com   telefon: Youmiko 791 606 222 
 

PEŃA FLAMENCA LA PALOMA SOPOT ul. 3 maja 69c         

 tel. 791 606 222       

 email: flamencolapaloma@gmail.com