Peńa Flamenco La Paloma
  Oferuje lekcje tańca na wszystkich poziomach zaawansowania:
MOŻLIWE SĄ LEKCJE PRYWATNE!!
Organizujemy też warsztaty śpiewu, tańca, palmasu, cajonu i gitary, lekcje hiszpańskiego "Hiszpański Śpiewająco"
a latem Wakacje z Flamenco w Sopocie z artystami hiszpańskimi. 

W ciągu roku Peńa Flamenca La Paloma organizuje regularne fiesty, tablao flamenco (koncerty na żywo artystów profesjonalnych) i pokazy uczennic.LEKCJE FLAMENCO 

Zajęcia dla pań i panów na wszystkich poziomach zaawansowania bez względu na wiek, gibkość 
i wagę ciała, kondycję oraz doświadczenie taneczne. Wystarczy pozytywne nastawienie do życia, silna wola i 100% frewencji oraz miłość do hiszpańskich rytmów, aby zostać tancerzem w jeden rok:)) Flamenco to nie jest zwykły taniec, ani sam tylko taniec. To sposób życia i pasja która wciąga na zawsze sprawiając, że nasze życie staje się bardziej kolorowe. Jeśli je pokochasz możesz rozwijać pasję i tańczyć do późnej starości. 
    To ważne, żeby znaleźć czas na taniec, przyjemności i mieć jakąś odskocznię od codzienności. Jeśli chcesz rozwijać się możesz też wystąpić  na naszych fiestach i pokazach; zupełnie bez tremy. Jeśli chcesz po prostu tańczyć z radością, zrobić coś dla zdrowia i ciała, zapisuj się do nas! 
Atmosfera jest tu luźna, fiestowa i przyjazna. 

Zajęcia prowadzi Youmiko La Paloma- doświadczona i cenioną instruktorką, założycielką klubu PEŃA FLAMENCA "LA PALOMA" w Sopocie. Więcej info w zakładce BIO i WYDARZENIA.

Zapisy proszę kierować na maila: flamencolapaloma@gmail.com.
Na wszystkie pytania z przyjemnością odpowiemy.
Proszę śmiało dzwonić na nr 791 606 222"Fascynacja flamenco zaczęła się od tego, kiedy zrozumiałam, że nie ta kobieta jest najpiękniejsza w sali, która ma nienaganną sylwetkę i urodę modelki, a ta która emanuje wdziękiem, kobiecością, błyskiem w oku i energią; porusza się i z dumą "nosi" swoje ciało bez względu na jego gabaryty
i krągłości brzucha czy bioder. Bryluje w tańcu i towarzystwie, wyraża emocje, potrafi zażartować
i w sposób śmiały rozmawiać"
"Flamenco pomogło mi przetrwać trudne chwile, pogodzić się ze stratą i smutkiem. Nauczyło też pewności i dystansu do siebie oraz do rzeczy, które mnie otaczały, a także zrozumieć czym jest szczęście. Dało mi wolność, choć zabrało większość czasu i pieniędzy. Ale są to najlepiej wydane pieniądze.

Częste podróże do Hiszpanii dają mi wiele radości i za każdym razem przypominają, 
że najważniejsze w życiu to dobrze je przeżyć" – opowiada instruktorka flamenco Youmiko La Paloma

 Informacje dla początkujących:

Jeśli chcesz spróbować lekcji flamenco, możesz to zrobić od zaraz.

Na pierwsze zajęcia nie trzeba mieć specjalnych strojów. Wystarczą wygodne spodnie i bawełniana koszulka. Panie zwykle lepiej czują się w spódnicy, szczególnie w szerokiej, którą można użyć w tańcu. Spódnica jest bardzo wdzięczna i komfortowa ale nie jest konieczna na początek. Można też wypożyczyć gratis w szkole.  Ważne aby założyć wygodne buty, takie które nie spadają z pięt, na stabilnym obcasie ok 1- 6 cm. Nie powinny to być klapki ani wysokie szpilki. Najlepsze są niewysokie pantofle które stukają dla pań i męskie buty (nie adidasy) dla panów.


Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać taniec flamenco oraz pragną wprowadzić się we wspaniały nastrój, doświadczyć czegoś niecodziennego, odreagować sprawy codzienne i zrobić coś dla swojego zdrowia. 
Także dla tych którzy nigdy nie tańczyli. 
Na naszych zajęciach będziemy mieć możliwość poznania najprostszych kroków i stepów, nauczymy się koordynować ciało jednocześnie poruszając rękoma i stopami, poćwiczymy palmas i pitas (klaskanie i pstrykanie w rytm muzyki). Poprzez taniec spróbujemy dać wyraz własnej naturalnej ekspresji.   Nie ma się czego krępować! Człowiek tańczy od zarania ludzkości. 
To wspaniały sposób, by wyrazić uczucia, oczyścić psychikę z niepotrzebnych emocji. Taniec daje również liczne i zaskakujące korzyści zdrowotne. Gdy tańczymy flamenco – pracuje całe ciało. Ten taniec łączy ćwiczenia aerobowe z wysmukleniem figury, wzmacnia kręgosłup, gdyż wymusza prostą pozycję pleców i wypchnięcie klatki piersiowej – to eksponuje biust i naturalnie pogłębia nasz oddech. Organizm pobiera więcej tlenu i szybciej się oczyszcza. Taniec pomaga również rozładować stresy i wyrażać emocje, a to wszystko ma ogromny wpływ na nasze ciało. 
Flamenco nie jest tylko samym tańcem. To bogactwo emocji ujęte w karby skomplikowanych rytmów. 
To również śpiew, stukot obcasów i palmas (klaskanie). 
Na zajęcia regularnie przychodzą ludzie, którzy chcą się wyciszyć, odreagować stresy i frustracje, którzy walczą z depresją, szukają źródeł radości i pragną lepiej poznać samych siebie. Do tego, że taniec pomaga zachować kondycję, chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Wiadomo, że pracują wtedy wszystkie mięśnie, a oddech staje się głębszy i poprawia krążenie krwi. Organizm spala kalorie, ciało poci się wydalając toksyny i zmniejsza się napięcie mięśni. Po czasie stajemy się mniej „sztywni”, odchodzą bóle i skurcze. Nasze ruchy stają się bardziej skoordynowane, pełne gracji i harmonii. Taniec często bywa także afrodyzjakiem, pobudza bowiem energię seksualną. 


ADRES:

Sala ćwiczeń jest bardzo wygodnie położona w centrum Trójmiasta w Sopocie 
ul. 3 maja 69c w budynku Instytutu Spraw Wszelakich 
przy Kart Center niedaleko SKM Sopot-Wyścigi.  
Świetnie skomunikowana, blisko SKM Sopot Wyścigi, pętla trolejbusowa i bezpośredni dojazd autobusem. 
W pobliżu są liczne darmowe miejsca parkingowe i ścieżka rowerowa. 

ZAPISY     email: flamencolapaloma@gmail.com

                       telefon: Youmiko 791 606 222 

PLAN ZAJĘĆ i poziomy nauczania
PEŃA FLAMENCA LA PALOMA SOPOT ul. 3 maja 69c   tel. 791 606 222      email: flamencolapaloma@gmail.com