Youmiko- La Paloma– ur w 1973 r. w Warszawie. Tancerka i doświadczony nauczyciel flamenco, założycielka klubu Peńa Flamenca La Paloma w Sopocie i organizatorka cyklu koncertów tablao flamenco Peńa Flamenca La Paloma. Animatorka aktywnych form relaksu dla kobiet, warsztatów twórczych i rozwojowych dla dzieci i dorosłych. Współpracuje z placówkami edukacyjnymi, kulturalnymi i eventowymi. Organizatorka corocznych edycji Festiwalu Flamenco i Wakacji Flamenco nad morzem, fiest, koncertów i aktywności zwiazanych z wakacyjnymi warsztatami.   

Tańcem flamenco zajmuje się od 2003 roku. Układa i tańczy choreografie, które są wyzwaniem dla niej samej. Pokłady energii i pasja do flamenco są w niej niewyczerpane. Swoim zaangażowaniem zaraża uczennice i widzów na pokazach. Jest cenioną instruktorką czego dowodem jest spore grono wiernych uczennic i środowisko flamenco, które tworzy. Naukę tańca flamenco prowadziła od 2009 roku w trójmiejskich szkołach tańca. 
Jest założycielką klubu PEŃA FLAMENCA „LA PALOMA” który tworzyła wraz z tancerkami 
i swoimi uczennicami od 2008 roku. Dziś jest to pokaźna i aktywna grupa fascynatów kulturą flamenco. Jest popularyzatorką kultury hiszpańskiej i sztuki flamenco, co wypełnia m.in. poprzez organizowanie licznych fiest i pokazów flamenco oraz organizowanie aktywnych form relaksu dla kobiet i zabawy dla dzieci. Jest organizatorką „Festiwalu Flamenco w Sopocie” i corocznie odbwających się warsztatów „Wakacje Flamenco nad morzem”. Organizuje pokazy, tablao flamenco, koncerty, fiesty, rozmaite aktywności w przestrzeni miejskiej, konwenty wyjazdowe, warsztaty tańca i śpiewu wraz z innymi tancerzami, muzykami, znakomitymi artystami flamenco z Polski i Hiszpanii. Obecnie prowadzi zajęcia tańca flamenco w Peńa Flamenca „La Paloma” w Sopocie i Gdańsku oraz warsztaty twórcze i taneczne dla dorosłych i dzieci  w placówkach edukacyjnych i szkolnych, na eventach i w ośrodkach szkoleniowych na terenie całego kraju.
Szkolenia:
Każdego roku miesiąc lub dwa spędza w Hiszpanii aby być blisko źródeł sztuki
i stale doszkalać się w stolicy andaluzyjskiego flamenco w Sevilli oraz zgłębiać tajniki puro flamenco w Jerez de La Frontera. Najdłużej uczyła się w sewilskiej Academia de Baile Flamenco- Manuel Betanzos, Centro de Baile Jerez de la Frontera, Escuela de Baile Flamenco Angela Atienzy i Academia de baile Alicia Marquez(Sevilla) 
Corocznie bierze udział w szkoleniach flamenco w ramach Miedzynarodowego Festiwalu Flamenco w Jerez de la Frontera. Posiada certyfikaty świadczące o ukończeniu profesjonalnych szkoleń u znamienitych profesorow m in Manuel Betanzos, Manuel Lińan, Leonor Leal i Rocio Marin.
Jest uczennicą Rocio Marin i Yasaray Rodriguez u których brała kilkumiesięczne lekcje indywidualne. Uczyła się  także w szkołach u profesorow t.j. Alicia Marquez, Pilar Ogalla, Jose Maldonado, Guadalupe Torres, Rafael Campallo. Step flamenco szlifowała m.in.
u cygańskiego charyzmatycznego mistrza tańca Juana de los Reyes w Sevilli. Lekcje kastanietów pobierała u Moniki Hidalgo. Dawniej poszukując tanecznego wyrazu przez kilka lat tańczyła też tribal dance i taniec orientalny Belly Dance. Flamenco jednak jest pasją wynikającą z jej fascynacji, angażuje emocje, umysł i interesuje ją w każdym aspekcie. Dlatego też uczy się śpiewu flamenco. Najważniejszymi nauczycielami śpiewu są Jesus Sallabera Molina, Ana Rosa i Magda Navarrete i Aniela Mikucka. 

Ważniejsze koncerty:
– W 2014 r. wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Feta w Gdańsku gdzie współtworzyła z grupą muzyków, tancerzy i aktorów polsko hiszpański spektakl „Anda Compańa Repente”. W tym samym spektaklu cieszącym się uznaniem widzów wystąpiła ponownie w 2015 w Teatrze Leśnym w Gdańsku. 

– W 2016 r. wzięła udział w polsko- hiszpańskim spektaklu Opery Wrocławskiej „Zarzuela- Hiszpańska Noc z Carmen”. Było to megawidowisko w którym wystąpiła u boku hiszpańskiego zespołu flamenco z Madrytu Cia.Iberica de Danza, orkiestry, chóru, baletu i solistów Opery Wrocławskiej oraz zespółu Teatru Zarzuela z Madrytu. W spektaklu wzięły udział najlepsze, wybrane tancerki flamenco z Polski.
– W 2016 r. Współorganizowała sopocki Festiwal Streets of Spain i zwiazane z nim wydarzenia m.in.recital flamenco, warsztaty a także wystąpiła wraz ze swą grupą La Paloma.   Wystąpiła w dwóch edycjach Festiwalu Street of Spain w 2016 i 2017 (wraz z grupą Los Bomberos). 

– W 2017 r. jej szkoła Peńa La Paloma została doceniona za aktywną działalność kulturalną i wybrana przez Polską Filharmonię Kameralną do współpracy przy 7 Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Sopot Classic 2017, gdzie wraz ze swoimi uczennicami- grupą flamenco La Paloma wystąpiła w Operze Leśnej. 

– W 2018 r. dwukrotnie wystąpiła w Filharmonii Kaszubskiej w Koncercie Flamenco „Los Payos” wraz ze znakomitymi i profesjonalnymi artystami i muzykami z Hiszpanii i Polski- Martą Dębską- Robles, Emilio Castańeda, Joaquin Gomez „El Duende”, Arturo el Polaco, El Gregorio. 

 

– „Koncert Flamenco z bałkańską ekspresją”

W 2019 r. wzięła udział w projekcie Flamenco z grupą Caravana Banda w ramach Narodowego Centrum Kultury „IV Spotkania z kulturą – Zaklików  

Wzięła udział w innych licznych pokazach tańca flamenco m.in. 
-koncercie „NOCHE DEL FLAMENCO” w Domu Kultury w Zaklikowie
-spektaklu „Ogniem Malowane” Teatr w Blokowisku- Gdański Archipelag Kultury
-koncertach i performance w „Stacji Orunia” i Klubie Plama-Gdański Archipelag Kultury 
-spektaklu „Czarodziejski Kwiat” oraz w koncertach FlamencoARTE w Warszawie
-koncertach i performance w gdyńskich salach koncertowych w Klubie Ucho i Esplendidos oraz sopockim Under ground współtworząc performance rytmiczne z trójmiejskimi artystami i muzykami m.in. grupą The Rockas, Rodriguez, grupa bębniarska tarabany oraz Glenn Meyer. 

Stale współpracuje z berlińską i warszawską sceną flamenco. Występuje na TABLAO w Berlinie, Warszawie, Olsztynie, a także w Trójmieście na tablao w Peńa Flamenca La Paloma, którego sama jest organizatorką. Zaprasza tam do współpracy najlepszych artystów polskich i z Hiszpanii