Peńa Flamenco La Paloma

  Oferuje lekcje tańca na WSZYSTKICH POZIOMACH ZAAWANSOWANIA. 

CAŁOROCZNE ZAJĘCIA REGULARNE PROWADZI MATEO GALLITO.

MOŻLIWE SĄ LEKCJE PRYWATNE!!
Organizujemy też warsztaty śpiewu, tańca, palmasu, cajonu i gitary, lekcje hiszpańskiego „Hiszpański Śpiewająco”
a latem Wakacje z Flamenco w Sopocie z artystami hiszpańskimi i polskimi.   

W ciągu roku Peńa Flamenca La Paloma organizuje regularne fiesty, tablao flamenco (koncerty na żywo artystów profesjonalnych) i pokazy uczennic.

PLAN ZAJĘĆ i poziomy nauczania

GRAFIK
————–
WTORKI:
————–
15.55- 16.55 ZAJĘCIA INDYWIDUALNE
…………..
17.00 – 18.25 TECHNIKA I CIAŁA- BRACEO, EQUILIBRIO, FLOREO, VUELTAS Y ZAPATEADO czyli step, obroty, ramiona, dłonie, ustawienia ciała (poziom początkujący/ średni)
………..
18.30 – 20.00 LAMENTO POR ALEGRIAS
(choreografia poziom średni)
Układ taneczny do płyty Cd „Vendaval” zespołu Remedios. Śpiew: M.Gallito?
– melancholiczna alegria z nutką nowoczesnych elementów.
………….
20.05 – 21.35 CAÑA
(choreografia poziom średni wyższy/ zaawansowany)
Kompletna STRUKTURA choreografii
Przepiękne nagranie Kuby Wagnera i Anieli Mikuckiej.
=============================
ŚRODY:
———–
17.00 – 18.30 TANGOS
(choreografia poziom początkujący/średni). Tańczymy do bardzo fajnej muzyki Carmen Linares y Gerardo Nuñez trio..
………….
18.35 – 20.05 BULERIAS
(Pataitas por bulerias dla WSZYSTKICH z możliwością SOLÓWEK…poziom OPEN?)
…………..
20.10 – 21.40 TECHNIKA II BASTON- (poziom średni wyższy/zaawansowany)
Dla wszystkich odważnych aficionados technik z gadżetami proponuje w tym roku właśnie TECNICA CON BASTON…
……………………………………………..

CENNIK i kilka zasad:)

Zajęcia w każdej grupie odbywają się 1x w tygodniu, czyli karnet miesięczny to 4 lekcje po 1,5h (w przypadku świąt gdy miesiąc nauki jest krótszy, koszt będzie niższy lub odrabiamy lekcje w innym miesiącu który ma 5 tygodni zajęć).

180zł miesięcznie 1,5h =6h

20% zniżki od CAŁEJ kwoty za drugą grupę czyli:

324zł miesięcznie za dwie grupy 1,5= 12h

400zł miesięcznie OPEN KARNET (ok 48h w grafiku do wyboru)

100zł miesięcznie karnet dziecięcy 50min

70zł pojedyncze wejście na lekcję.

180zł lekcja indywidualna z tworzeniem choreografii 1h

120zł lekcja indywidualna z choreografii już stworzonej przez nauczyciela 1h

(100zł/od osoby w przypadku 2 uczniów, 80zl 3- 4 uczniów)

160zł lekcja śpiewu indywidualnie (130zł/od osoby gdy 2 uczniów, 110zł/od osoby 3-4 uczniów)

NIE HONORUJEMY KART w systemach Multisport Plus, Fit Profit, OK System ani innych.

Peńa Flamenca La Paloma SPECJALIZUJE SIĘ WYŁĄCZNIE W NAUCE TAŃCA FLAMENCO, zajęcia prowadzą nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem, wyszkoleni w Hiszpanii i wyłącznie w tym kierunku.

NIE PROWADZIMY ZAJĘĆ Z ŻADNYCH INNYCH FORM TANECZNYCH oraz NIE PLANUJEMY WPROWADZAĆ KART ani rozwijać naszej działalności biznesowo. Flamenco jest naszą pasją i niszową formą tańca. Jedyną kartą, którą sami wydajemy i honorujemy z przyjemnością jest Karta Podarunkowa:))ze zniżką 50zł dla nowych uczniów.

Płatności prosimy dokonywać na pierwszych zajęciach w miesiącu.

Bez względu na absencję płatności dokonujemy co miesiąc przez cały „rok szkolny”. Każdy uczeń dostaje w zamian kompletne, autorskie choreografie, zupełnie nowe co roku i układane przez nauczyciela po to aby finalnie chętni uczniowie mogli zatańczyć je na licznych występach, fiestach i licznych pokazach, które organizuje Peńa La Paloma. Specyfika nauki flamenco wymaga aby w miarę możliwości zachować ciągłość, ponieważ nauczyciel z lekcji na lekcję powtarza materiał i dodaje nowe kroki w choreografiach. Nie są to zajęcia takiego typu jak ćwiczenia gimnastyczne z instruktorem, czy tańce z powtarzalnością stałych kroków taneczno aerobowych. Flamenco jest sztuką i poświęcamy mu dużo więcej uwagi, szacunku oraz odpowiedzialności grupowej.

ODRABIANIE ZAJĘĆ Lekcje można odrobić na każdej innej grupie w miesiącu w którym nastąpiła nieobecność! (ewentualnie w 1 tygodniu po nieobecności). Uczniowie korzystający z opcji OPEN (nielimitowane zajęcia) nie odrabiają bo i tak chodzą na wszystkie grupy. W ich przypadku gdy nieobecność jest dłuższa stosujemy normalne płatności np 4 wejścia to 180zł, 8 wejść to 324zł- jak za 2 grupy lub rozliczamy pojedyncze lekcje po 70zł za wejście.

NAGRYWANIE MATERIAŁU: Każdy uczeń dostaje materiał video całej choreografii z zajęć na które uczęszczał przed występem. Choreografii nie wolno udostępniać dalej, osobom trzecim, w mediach publicznych, ani odtwarzać bez ustalenia z autorem. W każdym momencie po ustaleniu z prowadzącym można nagrać dźwięk z zajęć np stepów.

LEKCJE FLAMENCO   

Zajęcia dla pań i panów na WSZYSTKICH POZIOMACH ZAAWANSOWANIA bez względu na wiek, gibkość 
i wagę ciała, kondycję oraz doświadczenie taneczne. Wystarczy pozytywne nastawienie do życia, silna wola i 100% frewencji oraz miłość do hiszpańskich rytmów, aby zostać tancerzem w jeden rok:)) Flamenco to nie jest zwykły taniec, ani sam tylko taniec. To sposób życia i pasja która wciąga na zawsze sprawiając, że nasze życie staje się bardziej kolorowe. Jeśli je pokochasz możesz rozwijać pasję i tańczyć do późnej starości. 
    To ważne, żeby znaleźć czas na taniec, przyjemności i mieć jakąś odskocznię od codzienności. Jeśli chcesz rozwijać się możesz też wystąpić  na naszych fiestach i pokazach; zupełnie bez tremy. Jeśli chcesz po prostu tańczyć z radością, zrobić coś dla zdrowia i ciała, zapisuj się do nas! 
Atmosfera jest tu luźna, fiestowa i przyjazna. 

Zajęcia prowadzi Youmiko La Paloma– doświadczona i ceniona instruktorka, założycielka klubu PEŃA FLAMENCA „LA PALOMA” w Sopocie. Więcej info w zakładce BIO i WYDARZENIA.

 

Zapisy proszę kierować na maila: flamencolapaloma@gmail.com.
Na wszystkie pytania z przyjemnością odpowiemy.
Proszę śmiało dzwonić na

nr 791 606 222

„Fascynacja flamenco zaczęła się od tego, kiedy zrozumiałam, że nie ta kobieta jest najpiękniejsza w sali, która ma nienaganną sylwetkę i urodę modelki, a ta która emanuje wdziękiem, kobiecością, błyskiem w oku i energią; porusza się i z dumą „nosi” swoje ciało bez względu na jego gabaryty
i krągłości brzucha czy bioder. Bryluje w tańcu i towarzystwie, wyraża emocje, potrafi zażartować
i w sposób śmiały rozmawiać”
„Flamenco pomogło mi przetrwać trudne chwile, pogodzić się ze stratą i smutkiem. Nauczyło też pewności i dystansu do siebie oraz do rzeczy, które mnie otaczały, a także zrozumieć czym jest szczęście. Dało mi wolność, choć zabrało większość czasu i pieniędzy. Ale są to najlepiej wydane pieniądze.

Częste podróże do Hiszpanii dają mi wiele radości i za każdym razem przypominają, 
że najważniejsze w życiu to dobrze je przeżyć”
 
– opowiada instruktorka flamenco Youmiko La Paloma  

 Informacje dla początkujących:  

 Jeśli chcesz spróbować lekcji flamenco, możesz to zrobić od zaraz.

Na pierwsze zajęcia nie trzeba mieć specjalnych strojów. Wystarczą wygodne spodnie i bawełniana koszulka. Panie zwykle lepiej czują się w spódnicy, szczególnie w szerokiej, którą można użyć w tańcu. Spódnica jest bardzo wdzięczna i komfortowa ale nie jest konieczna na początek. Można też wypożyczyć gratis w szkole.  Ważne aby założyć wygodne buty, takie które nie spadają z pięt, na stabilnym obcasie ok 1- 6 cm. Nie powinny to być klapki ani wysokie szpilki. Najlepsze są niewysokie pantofle które stukają dla pań i męskie buty (nie adidasy) dla panów.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać taniec flamenco oraz pragną wprowadzić się we wspaniały nastrój, doświadczyć czegoś niecodziennego, odreagować sprawy codzienne i zrobić coś dla swojego zdrowia. Także dla tych którzy nigdy nie tańczyli. 
Na naszych zajęciach będziemy mieć możliwość poznania najprostszych kroków i stepów, nauczymy się koordynować ciało jednocześnie poruszając rękoma i stopami, poćwiczymy palmas i pitas (klaskanie i pstrykanie w rytm muzyki). Poprzez taniec spróbujemy dać wyraz własnej naturalnej ekspresji.   Nie ma się czego krępować! Człowiek tańczy od zarania ludzkości. 
To wspaniały sposób, by wyrazić uczucia, oczyścić psychikę z niepotrzebnych emocji. Taniec daje również liczne i zaskakujące korzyści zdrowotne. Gdy tańczymy flamenco – pracuje całe ciało. Ten taniec łączy ćwiczenia aerobowe z wysmukleniem figury, wzmacnia kręgosłup, gdyż wymusza prostą pozycję pleców i wypchnięcie klatki piersiowej – to eksponuje biust i naturalnie pogłębia nasz oddech. Organizm pobiera więcej tlenu i szybciej się oczyszcza. Taniec pomaga również rozładować stresy i wyrażać emocje, a to wszystko ma ogromny wpływ na nasze ciało. Flamenco nie jest tylko samym tańcem. To bogactwo emocji ujęte w karby skomplikowanych rytmów. 
To również śpiew, stukot obcasów i palmas (klaskanie). Na zajęcia regularnie przychodzą ludzie, którzy chcą się wyciszyć, odreagować stresy i frustracje, którzy walczą z depresją, szukają źródeł radości i pragną lepiej poznać samych siebie. Do tego, że taniec pomaga zachować kondycję, chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Wiadomo, że pracują wtedy wszystkie mięśnie, a oddech staje się głębszy i poprawia krążenie krwi. Organizm spala kalorie, ciało poci się wydalając toksyny i zmniejsza się napięcie mięśni. Po czasie stajemy się mniej „sztywni”, odchodzą bóle i skurcze. Nasze ruchy stają się bardziej skoordynowane, pełne gracji i harmonii. Taniec często bywa także afrodyzjakiem, pobudza bowiem energię seksualną. 

 

ADRESY:

Sala ćwiczeń

SOPOT ul. 3 maja 69c w budynku Instytutu Spraw Wszelakich przy Kart Center niedaleko SKM Sopot-Wyścigi.  

Świetnie skomunikowana, blisko SKM Sopot Wyścigi, pętla trolejbusowa i bezpośredni dojazd autobusem. 

2 ŻABIANKA ul. Subisława 37 Body Club przy SKM Żabianka i kortach tenisowych, łatwy dojazd również autobusem 148 i tramwajami- przystanek Subisława.

W pobliżu obydwu sal są liczne darmowe miejsca parkingowe i ścieżka rowerowa. 

 

ZAPISY     email: flamencolapaloma@gmail.com   telefon: Youmiko 791 606 222 

.